Alonso: Więcej paliwa nie naprawi wyścigów

Jak twierdzi Fernando Alonso, zwiększenie od sezonu 2019 dozwolonej alokacji paliwa o 5 kilogramów na wyścig Formuły 1 nie przyczyni się w widoczny sposób do poprawy ścigania.

„Szczerze mówiąc, nie sądzę że wiele się zmieni” – powiedział kierowca McLarena. „To krok we właściwym kierunku, bo oszczędzanie paliwa w niektórych wyścigach jest nieco dziwne. Jeśli jednak sądzicie, że te pięć kilogramów paliwa nagle sprawi, że wyścigi będą fantastyczne, to tak nie będzie. Może pomoże to w niektórych bardzo rzadkich przypadkach – np. oszczędzanie paliwa w końcówce uniemożliwiło moją walkę z Nico Hülkenbergiem, ale takie sytuacje zdarzają się raz na rok albo dwa”.

Podobne zdanie ma reprezentant Saubera Marcus Ericsson: „Brzmi to dobrze na papierze, ale różnica nie będzie duża. Już teraz zdarza się, że nie tankujemy do pełna, bo bardziej opłaca się oszczędzać paliwo w trakcie wyścigu, gdy i tak utknie się w tłumie”.

Z większym entuzjazmem na temat zmiany wypowiedział się Max Verstappen: „Myślę, że będzie lepiej, bo nie będzie potrzeby oszczędzania paliwa na każdym torze – to trochę wbrew idei Formuły 1, powinniśmy jechać na sto procent”.

Kevin Magnussen dodał: „Nie przeszkadza mi niewielkie oszczędzanie – robiono tak jeszcze przed wprowadzeniem limitów, gdy spodziewano się np. samochodu bezpieczeństwa – ale czasem dochodziło do przesady [np. w Soczi], zatem to pozytywna zmiana”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league