Lowe: Dopracowanie samochodu może nam zająć sporo czasu

Dyrektor techniczny zespołu Williamsa Paddy Lowe stanął w ubiegłym roku przed zadaniem zmodernizowania ekipy oraz zbudowania nowego samochodu Formuły 1 na sezon 2018. Jak tłumaczy, niektóre z napotkanych trudności mogą okazać się dość czasochłonne.

„Potencjał samochodu jest ograniczany przez jego stabilność oraz zachowanie na wejściach w zakręty” – powiedział Brytyjczyk. „To dość częsty problem, ale u nas uwidacznia się w większym stopniu. Myślę, że jeśli osiągniemy postęp w tej dziedzinie, możemy znacząco poprawić nasze czasy okrążeń, bo w pozostałych fazach zakrętów samochód jest bardzo mocny”.

„W zespole oraz samochodzie zaszły znaczące zmiany. Dopracowanie oraz zoptymalizowanie wszystkiego może nam zająć sporo czasu i myślę, że postęp będzie trwać nie tylko w tym, ale i w następnym sezonie. Jak dotąd wykorzystaliśmy jedynie ułamek potencjału, jaki moim zdaniem drzemie w tej ekipie”.

Lowe jest przekonany, że ekipa przezwycięży napotkane trudności, szczególnie że dysponuje znakomitym zapleczem: „Dane uzyskane w tunelu aerodynamicznym znajdują swoje potwierdzenie na torze – pod tym względem Williams jest jedną z najlepszych ekip, jakie widziałem. Mamy wspaniały tunel aerodynamiczny, a także wspaniałe narzędzia, które możemy wykorzystać lepiej niż do tej pory”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league