Robert Kubica uzyskał siódmy czas podczas wtorkowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Rozmawiając po zakończonym dniu z dziennikarzami, Polak nawoływał do skupienia się na pozytywnych aspektach jego roli w zespole Williams.

„Za każdym razem gdy coś zmienię [w samochodzie], mówicie że mam ograniczenia. Powinniśmy zamknąć ten temat” – stwierdził w rozmowie ze Sky Sports. „Jeśli mogę wsiąść do samochodu i wykonać swoje zadanie, to myślę że się nadaję. Oczywiście mam pewne ograniczenia, ale nigdy się z nimi nie kryłem. Problem w tym, że chyba powiedziałem za dużo i to nakręcało falę dalszych pytań. Myślę, że pora to zakończyć. Od początku czułem się komfortowo za kierownicą, jedynie media mówiły, że jest inaczej”.

„Jest wiele innych tematów do poruszenia. Podoba mi się moja rola i jest to dla mnie dobre doświadczenie. Z chęcią podzielę się pozytywnymi odczuciami, a nie jedynie odpowiadał latami na te same pytania”.

Na przestrzeni dwóch dni testów, Kubica uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich trzech kierowców Williamsa. Jak przyznaje, niekorzystne warunki nie pozwalają jednak na jednoznaczną ocenę osiągów.

„Warunki są ekstremalne, a to z pewnością nam nie pomaga. Wykonaliśmy trochę pracy zapoznawczej – dobrze było zasiąść za kierownicę i poczuć nowy samochód, dzięki czemu mogę przekazać pionowi technicznemu dokładniejsze informacje. Jest kilka bardzo dobrych rzeczy w nowym samochodzie, ale również takie wymagające dalszej pracy – to jednak normalne, bo zmiany w stosunku do poprzednika były dość radykalne”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race