Nico Hülkenberg jest jednym z najbardziej cenionych kierowców w stawce, chociaż nie ma na swoim koncie większych osiągnięć w Formule 1. Jazda Niemca charakteryzuje się regularnością, a jego cierpliwość zasługuje na pochwałę. Kierowca jest zdania, że za dwa, trzy lata będzie mógł wraz z zespołem Renault zawalczyć o wyższe pola.

Team Renault dokonał ważnych inwestycji po sezonie 2017. Rozwój fabryki w Enstone nie przełoży się jednak na zaskakujące wyniki już teraz, z czego zdają sobie sprawę kierowcy. „Wzbicie się na poziom Red Bulla czy Mercedesa jest bardzo czasochłonne” – powiedział Hülkenberg w rozmowie z Motorsport-Total.com.

„Korzyści inwestycji, która wpływa teraz na modernizację fabryki, będzie można zobaczyć za dwa, trzy lata – dopiero wtedy, gdy wszystko się powiedzie i zostanie dobrze zrozumiane przez team. Potrzeba na to czasu” – dodał niemiecki zawodnik zaznaczając również, że zespoły Red Bull Racing i Mercedes także zaczynały od rozwoju fabryki, a dopiero w późniejszym czasie inwestycja ta przełożyła się na bardzo dobre osiągi na torze.

„Wszyscy muszą przez to przejść. Przez wiele lat Mercedes nie był tak naprawdę dobry. Teraz patrzy się tylko, gdzie obecnie się znajdują. Z Red Bullem wcale nie było inaczej. Potrzeba kilku lat, aby sobie z tym poradzić. [Formuła 1] to skomplikowany sport, w którym ciągle zmieniają się reguły, a odpowiednio do tego wymagania. Trzeba się ciągle dopasowywać. Potrzeba świeżych pomysłów, nowych ludzi i kolejnych pracowników. Gdy zespół Renault ponownie zdecydował się zostać teamem fabrycznym, to sytuacja w Enstone była zła. Nie nadrobi się tego w dwa tygodnie”. – zakończył Hülkenberg.

Od lata ubiegłego roku lepsza forma zespołu Renault była coraz bardziej zauważalna. Od Grand Prix na torze Silverstone kierowcy francuskiego teamu stali się stałymi kandydatami do zdobyczy punktowych. Jeśli rozwój ich fabryki i samochodów nadal będzie szedł w takim kierunku, to całkiem prawdopodobne, że awansują o kolejne miejsca w 2018 roku.

Źródło: formel1.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race