Wolff: Musimy twardo stąpać po ziemi

Szef zespołu Formuły 1 Mercedesa Toto Wolff przyznał, że upatruje w McLarenie i Renault potencjalnych rywali w walce o tytuły mistrzowskie, podobnie jak w przypadku Ferrari i Red Bulla.

„To królowa sportów motorowych i trzeba szanować każdy zespół oraz czołowych kierowców” – powiedział Austriak. „Traktujemy Ferrari, Red Bulla, McLarena i Renault bardzo poważnie – te zespoły są zdolne do walki o mistrzostwo, a inni mogą jeszcze zaskoczyć”.

„Spodziewam się konkurencji ze strony wszystkich tych ekip. Jeśli połączymy wszystkie elementy tak jak w ubiegłym roku, to będziemy wygrywać wyścigi i walczyć o tytuły. Jeśli tak nie będzie, to znaczy że nie byliśmy wystarczająco dobrzy”.

Największym rywalem Mercedesa w walce o ubiegłoroczne trofea był zespół Ferrari: „Ich samochód spisywał się fenomenalnie i wykonali chyba największy postęp spośród wszystkich ekip. Cieszę się, że sobie z tym poradziliśmy – wygraliśmy 11 wyścigów, a oni pięć”.

„Musimy jednak twardo stąpać po ziemi. Ferrari może wygrać więcej wyścigów i musimy postrzegać ich jak prawdziwego pretendenta do tytułów, tak jak pozostałe ekipy”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league