Horner: Jestem pod wrażeniem Verstappena

Christian Horner przyznał, że sposób w jaki Max Verstappen radził sobie z trudnymi momentami podczas sezonu 2017 Formuły 1 był dla niego imponujący.

Ostatni sezon nie był zadowalający dla holenderskiego kierowcy. Brak niezawodnej maszyny spowodował, że nie mógł on walczyć o podium w klasyfikacji generalnej. Po awarii silnika podczas Grand Prix Belgii Verstappen stwierdził, że zaczyna tracić wiarę w siłę, jaką Red Bull i Renault powinno w sobie mieć, by pokonać problemy. Zwycięstwo Holendra w Malezji podniosło go na duchu, a rozmowy wykonane z nim po tym wydarzeniu spowodowały, że młody zawodnik przedłużył kontrakt z zespołem.

Patrząc wstecz na te wydarzenia Horner uznał, że ważną rzeczą był fakt, iż Verstappen się nie poddał i nie pozwolił emocjom na dominację nad swoją osobą: „Sądzę, że Max odniósł korzyść z tego doświadczenia, on dopiero dorasta w wyścigach. Łatwo jest zapomnieć, że to dopiero czwarty rok jego wyścigów samochodowych” – zaznaczył 44-latek. „To, co naprawdę zrobiło na mnie wrażenie w tym roku, to sposób, w jaki poradził sobie z niektórymi ciężkimi momentami. Było ich sporo, szczególnie w letnich miesiącach”.

Szef Red Bull Racing powiedział również, że Max znalazł w tym roku dobry balans pomiędzy kontrolą nad pojazdem, a jego odpowiednim poziomem agresji: „Myślę, że ma świetne wyczucie samochodu i świetną wrażliwość na jego ograniczenia. On jest ryzykantem, ale nie nieodpowiedzialnym. Ma w sobie ducha walki, który jest ekscytujący do oglądania”.

Źródło: motorsport.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze