Leclerc czuje się zadomowiony w Sauberze

Mistrz Formuły 2 Charles Leclerc szykuje się do swojego wyścigowego debiutu w Formule 1 w sezonie 2018. Podopieczny Akademii Ferrari przejechał już kilka sesji treningowych za kierownicą Saubera, dzięki czemu czuje się zadomowiony w ekipie.

20-latek wygrał w ostatnich dwóch sezonach mistrzostwa GP3 oraz Formuły 2, a teraz otrzyma szansę spędzenia pierwszego sezonu w Formule 1. Zostanie on kolegą zespołowym Marcusa Ericssona.

„Przejechanie kilku sesji treningowych oraz wykonywanie testów opon dla zespołu Sauber było wspaniałym doświadczeniem, a zespół gorąco mnie powitał” – powiedział Leclerc. „To wspaniałe środowisko do pracy i już teraz czuję się w nim zadomowiony. W sezonie 2018 moim celem będzie zdobycie większego doświadczenia w Formule 1 i danie z siebie jak najwięcej dla zespołu”.

„Jestem szczęśliwy z tego, że będę ścigać się w Formule 1. Chciałbym podziękować Ferrari za ich wsparcie oraz Sauberowi za zaufanie i wiarę we mnie jako kierowcę. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu w barwach Alfy Romeo”.

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league