Todt: Odejście z Formuły 1 nie byłoby dobre dla Ferrari

Prezydent FIA Jean Todt przyznał, że jeśli Ferrari odejdzie ze świata Formuły 1, to nie będzie to dobry krok dla takiej ikony w świecie motorsportu.

Podczas sezonu 2017 Ferrari zagroziło odejściem z F1 po tym, jak Liberty Media wygłosiło swoje propozycje na zmianę w regulacjach silnika od 2021 roku.

Nowi właściciele Formuły 1 chcą zmniejszyć koszty, wyrównać szanse rywalizacji między zespołami, a  także zwiększyć hałas jednostek napędowych.

Do takiej postawy Scuderii Ferrari odniósł się Jean Todt, który przyznał, że jeśli ekipa z Maranello postąpi tak, jak powiedział Sergio Marchionne to taki rozwój sytuacji zrani włoską markę.

„Boję się zobaczyć odejście zespołu Ferrari czy Mercedesa. To, co jest pewne to fakt, iż nie chcę niczyjego odejścia, ale Ferrari jest ikoną. To zespół, który był częścią walki o każdy mistrzowski tytuł, więc nie chcę, by odchodzili” - tłumaczył 71-latek.

„Nie jestem pewny, czy byłaby to dobra rzecz dla Ferrari, by opuścić F1. Są wyjątkową marką i mogłoby to być bolesne, jednak to nie ja biorę za to odpowiedzialność”.

Źródło: planetf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league