Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe zdradził przy okazji weekendu Formuły 1 na torze Yas Marina cele, jakie zespół postawił sobie przed nadchodzącymi testami Pirelli, podczas których wystąpi Robert Kubica.

Polak jeździł już w kilkuletnim samochodzie brytyjskiej ekipy, lecz przyszłotygodniowe testy będą pierwszymi, jakie odbędzie w aucie Williamsa aktualnej specyfikacji. W sierpniu zasiadł on za kierownicą tegorocznego samochodu Renault, lecz jego występ nie był przekonujący dla francuskiej ekipy, która zamiast tego zdecydowała się na pozyskanie Carlosa Sainza Jr.

Kubica jest głównym kandydatem do zajęcia miejsca Felipe Massy w Williamsie. Zanim zespół podejmie decyzję w tej sprawie, chce jednak przekonać się co do możliwości Polaka, który nie brał udział w wyścigu F1 od zakończenia sezonu 2010.

„Robert to imponujący człowiek” – powiedział Lowe. „Wszyscy widzieliśmy jak sobie radził w przeszłości za kierownicą samochodu F1. To wspaniały i bardzo profesjonalny kierowca, niezwykle oddany, entuzjastyczny i inteligentny. Jest ekscytującym kandydatem, dlatego się nim interesujemy”.

„To bardzo proste – jesteśmy z nim w trakcie procesu, który ma określić, czy doznane przez niego kontuzje będą miały negatywny wpływ na jego zdolność ścigania się w Formule 1”.

„Jak dotąd wszystko było w porządku – jeździł w aucie z 2014 roku i nie było problemów. Zobaczymy jak pójdzie w przyszłym tygodniu, a później dokonamy oceny. Będzie wykonywać normalny program, w trakcie którego będziemy mogli poznać odpowiedzi na nasze pytania”.

Brytyjczyk podkreślił konieczność zachowania obiektywizmu i tego, by nie dać ponieść się emocjom towarzyszącym możliwości jego powrotu do ścigania po ośmiu latach przerwy: „Rozumiem to. Wiele osób mówi o tym, że wspaniale byłoby zobaczyć Roberta z powrotem w F1, zobaczymy. Ważne jest, byśmy byli obiektywni w tym, co robimy”.

„Wciąż rozważamy też innych kierowców, ale oni się ścigają, więc wiemy jakie są ich możliwości i dysponujemy sporą ilością danych”.

Lowe dodał, że decyzja w sprawie składu na przyszły sezon nie zostanie podjęta w nadchodzącym tygodniu.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race