Vettel wierzy w zwycięstwo w Abu Zabi

Zwycięzca ostatniego wyścigu w Brazylii Sebastian Vettel zakwalifikował się na trzecim miejscu do niedzielnego finału sezonu Formuły 1 na torze Yas Marina. Choć strata kierowcy Ferrari do zdobywcy pole position wyniosła ponad pół sekundy, nadal wierzy on w możliwość zakończenia sezonu zwycięstwem.

"Szczerze mówiąc, to szkoda, że jesteśmy tak daleko [od pole position], ale myślę, że jutro nasze tempo wyścigowe będzie bardzo mocne” – powiedział Niemiec. „Valtteri pojechał lepsze okrążenie, więc brawa dla niego. Myślę, że to była dobra sesja kwalifikacyjna”.

„To powinien być fajny wyścig… wyprzedzanie nie jest tu łatwe, ale nie jest też niemożliwe”.

Niemiec zademonstrował już swoje umiejętności wyprzedzania na tym obiekcie w 2012 roku, gdy zakończył wyścig na trzecim miejscu, po starcie z alei serwisowej.

Drugi kierowca Ferrari Kimi Räikkönen przez większość sesji Q3 zajmował czwarte miejsce, lecz w ostatniej chwili został pokonany przez Daniela Ricciardo: „Dobrze czułem samochód, ale w kwalifikacjach zacząłem mieć problemy z wykorzystaniem opon. Miałem zbyt wiele uślizgów, przez które traciłem czas. Nie było idealnie”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league