Todt: Nie ma wątpliwości co do formy Kubicy

Prezydent FIA Jean Todt stwierdził, że nie ma wątpliwości co do możliwości fizycznych Roberta Kubicy, w przypadku jego ewentualnego powrotu do Formuły 1 z zespołem Williams.

Polak weźmie udział w testach opon Pirelli w najbliższy wtorek i środę, gdzie poprowadzi aktualny samochód brytyjskiego zespołu. O ile Renault po przeprowadzeniu swoich testów w połowie roku wyrażało wątpliwości wobec możliwości Kubicy, coraz więcej wskazuje na to, że będzie on w przyszłym roku zespołowym partnerem Lance’a Strolla.

„Mamy tutaj ekspertów i jestem pewien, że w przypadku napotkania trudności podjęte zostaną wszelkie potrzebne kroki” – powiedział Todt o ewentualnym wpływie kontuzji Polaka na jego jazdę w F1. „Kierowcy przychodzą i odchodzą. Przypadek Kubicy był inny, bo powodem zaprzestania przez niego startów był poważny wypadek rajdowy. Wyszedł z niego, a później powrócił do rajdów”.

„Teraz jeździ w samochodach jednomiejscowych, więc czas pokaże. Mamy jasno określone standardy, jakie trzeba spełnić w trakcie badań medycznych, więc lekarze zadecydują”.

Kubica przeszedł już testy opuszczenia kokpitu w wymaganym czasie oraz kwalifikuje się do uzyskania superlicencji z uwagi na wcześniejsze doświadczenie.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league