Horner: Red Bull pozostanie najlepszym zespołem Renault

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner uważa, że jego ekipa nadal będzie wyznaczać standardy wśród korzystających z jednostek napędowych Renault w sezonie 2018 Formuły 1, pomimo dołączenia do tego grona McLarena.

Ostatnie zwycięstwo McLarena przypada na sezon 2012 i choć Fernando Alonso jest przekonany o świetności brytyjskiego podwozia, Red Bull będzie ciężkim rywalem, ze względu na odniesione w tym roku trzy zwycięstwa. Renault zaopatruje w silniki również swój zespół fabryczny, który wciąż jest w fazie budowy i planuje walkę o tytuły dopiero pod koniec dekady.

„McLaren to świetny zespół z mocnymi kierowcami i nie możemy doczekać się walki z nimi na torze” – powiedział Horner. „Poczyniliśmy ogromny postęp w drugiej połowie sezonu i naszym celem jest oczywiście kontynuować tę tendencję w przyszłym roku. Wyznacznikiem możliwości Renault jest Red Bull”.

„Jesteśmy w okresie stabilnych przepisów, więc wszystko, czego nauczyliśmy się na tegorocznym samochodzie, możemy przenieść na kolejny. Mamy nadzieję na to, że silnik zostanie przez zimę poprawiony pod względem osiągów i niezawodności, bo to kluczowe dla naszych sukcesów”.

„Myślę, że pokazaliśmy jak konkurencyjne jest nasze podwozie i jeśli przełoży się to na przyszły sezon, możemy rozpocząć rok w dużo lepszym stylu”.

Źródło: gpupdate.net

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze