Renault zwiększy wkład w Formułę 1 po odejściu z Formuły E

Renault potwierdziło odejście z Formuły E na rzecz Nissana, podkreślając jednocześnie, że obecna sytuacja pozwoli francuskiemu producentowi na skupienie swoich zasobów na realizację programu w Formule 1 na większą skalę.

Renault dołączyło do elektrycznej serii w drugim sezonie mistrzostw jako zespół fabryczny. W środę Nissan podczas Tokyo Motor Show potwierdził, że od sezonu 2018/19 przejmie obecną strukturę, w którą zaangażowane są Renault, Nissan i Mitsubishi.

Dzięki odejściu z Formuły E, Renault może poświęcić swoje zasoby na Formułę 1, aby zrealizować dosyć agresywne cele.

„Podczas naszych pierwszych trzech lat w Formule E zaliczyliśmy niesamowite mistrzostwa i czekamy na czwarty sezon, mając do dyspozycji stabilne środowisko w Renault e.dams. Jako pionier samochodów elektrycznych, dowiedzieliśmy się niesamowicie wiele na temat wysokiej wydajności tych pojazdów oraz zarządzania energii, co bezpośrednio przynosi korzyści naszym klientom. Po czwartym sezonie skupimy nasze środki na agresywnych celach dotyczących Formuły 1 i z niecierpliwością czekamy na dalsze korzyści w wyścigach w ramach sojuszu z Nissanem” – powiedział Thierry Koskas, szef działu sprzedaży i marketingu samochodów elektrycznych Grupy Renault.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league