Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn stwierdził, że seria powinna rozważyć wprowadzenie nowych rozwiązań, które pozwolą na bardziej wyedukowaną ocenę kontrowersyjnych sytuacji, jak wyprzedzanie poza torem z ostatniego Grand Prix.

Max Verstappen otrzymał po wyścigu 5-sekundową karę za ścięcie toru i wyprzedzenie w ten sposób Kimiego Räikkönena. Choć fakt popełnienia przewinienia nie ulega wątpliwości, kontrowersje wywołało to, że była to jedyna kara za wyjazd poza tor w trakcie wyścigu, oraz że nałożono ją bez wysłuchania tłumaczenia kierowcy Red Bulla.

Brawn uważa, że F1 powinna przemyśleć swoje procedury i dostosować je tak, by sprawcy mieli okazję do swojej obrony, a także lepiej wykorzystywać dostępne technologie w celu zwiększenia dokładności decyzji.

„Uważam, że po opadnięciu kurzu dobrze byłoby przeanalizować podobne przypadki z udziałem wszystkich zaangażowanych – FIA oraz zespołów” – napisał Brawn w notce po wyścigu. „W każdym sporcie technologia odgrywa coraz większą rolę przy podejmowaniu dokładnych decyzji. Dzieje się to nawet w piłce nożnej, gdzie w niektórych ligach wprowadzono monitoring wideo”.

„W Formule 1 już teraz mamy znakomitą technologię wideo, ale musimy zastanowić się nad jej efektywnym wykorzystaniem, tak aby zachować dokładność i konsekwencję”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race