Zdaniem Toto Wolffa Lewis Hamilton po letniej przerwie prezentuje dużo wyższy poziom niż miało to miejsce w trakcie pierwszej części tegorocznych mistrzostw.

Po letniej przerwie Hamilton zwyciężył w czterech wyścigach i raz dojechał na drugiej pozycji. Po wyścigu na Hungaroringu Brytyjczyk tracił do Sebastiana Vettela 14 punktów, a teraz ma przewagę aż 59 "oczek" nad Niemcem i jest na najlepszej drodze do zdobycia tytułu. Wolff chwali podejście Hamiltona do każdego kolejnego wyścigu i ma także nadzieję, że Valtteri Bottas będzie w stanie poprawić się w ostatnich wyścigach sezonu.

„Lewis w tym roku świetnie sobie radzi, szczególnie po przerwie wakacyjnej, kiedy jest praktycznie nie do zatrzymania” – powiedział Wolff. „Świetnie oglądało się jego jazdę w każdym kolejnym wyścigu, kiedy wyciągał z samochodu wszystko co się dało i jechał na 110%. Valtteri radził sobie w ostatnich wyścigach trochę gorzej, ale wierzę, że teraz los się odwróci i pokaże na co go stać tak jak miało to miejsce na Suzuce. Z pewnością będzie chciał dać z siebie wszystko w ostatnich czterech wyścigach sezonu”.

Wolff pochwalił również sposób pracy Mercedesa na przełomie całego sezonu.

„Zespół świetnie pracował w każdym momencie tego sezonu i nadal świetnie się rozwija. Dbaliśmy o każdy szczegół i rozwijaliśmy samochód w trakcie trwania mistrzostw, co jest budujące. Cieszymy się z tego co udało się nam osiągnąć i czekamy na więcej”.

Zespół Mercedesa jest bardzo blisko zapewnienia sobie czwartego mistrzostwa konstruktorów już w trakcie weekendu w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race