Szef Mercedesa Toto Wolff po wyścigu w Japonii przyznał, że Lewis Hamilton przez cały weekend jeździł perfekcyjnie, a powiększenie przewagi nad Sebastianem Vettelem do 59 punktów zapewni większy spokój w czterech ostatnich wyścigach sezonu.

Hamilton zdobył na Suzuce pole position i utrzymał pierwszą pozycję zaraz po starcie, mając za plecami Maxa Verstappena. Brytyjczyk kontrolował tempo Holendra i utrzymywał bezpieczną przewagę przez większą część wyścigu, ale w końcówce miał problemy ze swoim samochodem i Verstappen bardzo się zbliżył, ale na szczęście dla Hamiltona nie miał szans na wykonanie ataku. Jeśli wszystko ułoży się po myśli Mercedesa to w Stanach Zjednoczonych mogą świętować tytuł indywidualny wywalczony przez Hamiltona, oraz w klasyfikacji konstruktorów.

„Występ Lewisa w trakcie tego weekendu był doskonały, nie dało się tego zrobić lepiej” – powiedział Wolff. „Kontrolował wyścig od początku do końca, a jego pozycja nie była zagrożona. Zrobił wszystko jak należało. Pod koniec wyścigu zbliżył się do niego Max [Verstappen], kiedy dojechali do dublowanych zawodników i schłodzili opony. Lewis miał wtedy drobne problemy i nie mógł odnaleźć dobrego tempa, ale szybko się z tym uporał. Jeśli chodzi o Valtteriego [Bottasa] to zrobił wszystko co do niego należało, pojechał bardzo dobry wyścig i po starcie z siódmej pozycji skończył zawody kilka dziesiątych sekundy za podium”.

Pomimo dużej przewagi w obu klasyfikacjach Wolff twierdzi, że Mercedes nie zmieni podejścia do weekendów wyścigowych.

„Kiedy spojrzymy na klasyfikacje to przewaga wydaje się duża, ale do zdobycia jest jeszcze 100 punktów w klasyfikacji kierowców i dużo więcej w konstruktorów. Wszystko może się wydarzyć i pokazały nam to ostatnie tygodnie. Jesteśmy świadomi, że w ostatnich wyścigach zyskaliśmy dużo na błędach czy pechu innych zawodników, ale taki jest motorsport. Nadal będziemy bardzo ostro naciskać i celujemy w poprawę z każdym kolejnym wyścigiem, aż do końca sezonu w Abu Dhabi”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race