Alonso: Singapur prawdziwą szansą dla McLarena

Fernando Alonso stwierdził, że podczas wyścigu o Grand Prix Singapuru McLaren może powalczyć o punkty po serii nieudanych rund.

Alonso musiał przedwcześnie wycofywać się z rywalizacji w Belgii i we Włoszech z powodu problemów odpowiednio z jednostką napędową oraz skrzynią biegów, zaś jego zespołowy kolega Stoffel Vandoorne również nie ujrzał mety na torze Monza. Po otrzymaniu kary podczas włoskiej rundy Alonso ma nadzieję na odwrócenie losów na Marina Bay, która dzięki swojej charakterystyce powinna odpowiadać McLarenowi.

„Wiedzieliśmy, że rundy na Spa i Monzy będą dla nas trudne, jednak trzy nieukończenia na cztery możliwe było czymś bardzo rozczarowującym. Mimo tego pokazaliśmy lepsze tempo niż się spodziewaliśmy, myśląc nawet, że możemy zamienić je na punkty. Europejską część sezonu mamy już za sobą i skupiamy się na dłuższych lotach, które sygnalizują końcowy etap rywalizacji. Singapur jest doskonałym miejscem do jego rozpoczęcia, ponieważ jest to jeden z tych torów w kalendarzu, które pasują naszemu pakietowi i dają prawdziwą szansę na bardziej pozytywny wynik” – powiedział Alonso.

Hiszpan jest jednak świadomy tego, że trudne warunki atmosferyczne w Singapurze, a zwłaszcza wysoka wilgotność, nie ułatwiają zadania kierowcom.

„Jest tu ciężko – gorąco i wilgotno, co jest trudne z perspektywy zarówno samochodu, jak i kierowcy. Mimo wszystko jest tu fajnie: wyboiście, ciasno i wymagająco, ale kiedy wszystko pójdzie dobrze, można odczuć satysfakcję. Potrzebny jest tu samochód z dobrą przyczepnością w wolnych zakrętach oraz ustawieniami ukierunkowanymi pod duży docisk, przez co mamy tutaj sporą szansę. Musimy tylko upewnić się, że będzie odpowiednia niezawodność”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league