Alonso: Jestem otwarty na pozostanie w McLarenie

Fernando Alonso powiedział, że jest otwarty na pozostanie w McLarenie na przyszły sezon, podkreślając, że wciąż mają z zespołem wspólne niedokończone interesy, jednak jednocześnie potrzebuje pewności co do przyszłych planów.

Alonso po raz pierwszy jeździł w barwach McLarena w 2007 roku po wygraniu dwóch z rzędów tytułów z Renault i bardzo niewiele zabrakło mu to mistrzowskiego hat-tricka. Ze względu jednak na bardzo szorstkie relacje z Lewisem Hamiltonem Hiszpan powrócił do Renault, a następnie zaliczył pięciosezonowy epizod z zespołem Ferrari, z którym aż trzykrotnie był wicemistrzem.

Poszukując szans na zdobycie trzeciego tytułu, Alonso w 2015 roku przeszedł do McLarena, który w tym samym czasie związał się z Hondą. Japoński producent od ponownego nawiązania współpracy z brytyjską ekipą nie był w stanie przygotować wydajnej i niezawodnej jednostki napędowej, w wyniku czego kierowca ekipy z Woking tylko w pojedynczych przypadkach był w stanie znaleźć się w punktach. Od kilku miesięcy mówi się o ostatecznej decyzji Hiszpana w sprawie swojej przyszłości, wliczając w to przejście do innej ekipy czy też nawet odejście do innej serii wyścigowej. Alonso stwierdził jednak, że jest otwarty na wszelkie możliwości.

„Oczywiście rozmawiam z McLarenem, ponieważ to mój zespół i myślę, że mamy razem pewne niedokończone interesy, aby odnieść zwycięstwo w Formule 1” – powiedział Alonso w rozmowie z CNN.

Zapytany, od czego będzie zależeć jego decyzja, dwukrotny mistrz świata odparł: „Od tego, jak będziemy konkurencyjni. Wszyscy będą mieć swoją opinię na temat tego, czego potrzebujemy. Ja mam swoją… Nie podzielę się z nią teraz, ale ją mam! Jeśli to się stanie, oczywiście rozważę pozostanie i triumfowanie z McLarenem”.

Alonso dodał również, że jego priorytetem jest rywalizacja w Formule 1 w przyszłym roku, chociaż wiele mówi się także o startach w innej serii po jego imponującym tegorocznym występie w Indianapolis 500.

„Formuła 1 nadal jest moim priorytetem, moim życiem, a zdobycie mistrzostwa jest tym, na co liczę. Jeśli nie znajdzie się żaden projekt, który pozwoli mi na walkę o zwycięstwo, wówczas będę szukać czegoś poza Formułą 1, ale to nastąpi w listopadzie albo grudniu. Zanim do tego dojdzie, sprawdzę wszystkie możliwości”.

Zapytany również o to, czy już poddał się w walce o ponowne zwycięstwo w F1, Alonso stwierdził: „Nie, to nastąpi. Mam przeczucie, że stanie się to w przyszłym roku”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league