Nico Hülkenberg stwierdził, że Robert Kubica zaimponował mu podczas ostatnich testów F1 na Hungaroringu, w których Polak za kierownicą tegorocznego Renault R.S.17 przejechał ponad 140 okrążeń.

Po testach z wykorzystaniem samochodu z sezonu 2012, które odbyły się w Walencji oraz na Paul Ricard, w ubiegłym tygodniu podczas oficjalnej sesji testowej na Węgrzech Kubica sprawdził swoje możliwości w Renault o obecnej specyfikacji. Polski kierowca pokonał 142 okrążenia toru Hungaroring, a najlepszy czasem było 1:18,572, co pozwoliło mu na zajęcie czwartego miejsca w zestawieniu.

„Szczerze mówiąc, nie mam zbyt wielu danych. Nie byłem na miejscu. Posiadałem pewne informacje i oczywiście widziałem czasy okrążeń. Myślę, że dla niego osobiście jest to wielki powrót. Po tak poważnym wypadku i obrażeniach, które odniósł, powrót, jazda obecnym samochodem Formuły 1 i przejechanie 140 okrążeń tak po prostu jest czymś imponującym. Szczególnie na torze, jakim jest Budapeszt, który jest wymagający pod względem fizycznym, więc za to należy się szacunek. Sam występ również był w porządku. Nie jestem pewien, co się wydarzy i czego Renault oczekuje, ale moim zdaniem testy były OK” – powiedział Hülkenberg w rozmowie z Motorsport.com.

Niemiec dodał także, że jest całkiem zadowolony z dotychczasowego przebiegu pierwszego sezonu z Renault, w którym w 11 wyścigach zdobył 26 punktów.

„Szczerze mówiąc, jestem dość zadowolony. Myślę, że wszystko poszło raczej zgodnie z oczekiwaniami. Założenia z zimy okazały się być prawdziwe. Od czasu do czasu możliwe jest zdobycie punktów. W zasadzie mieliśmy kilka słabszych momentów w kilku wyścigach, w których wypuściliśmy kilka punktów. Ogólnie – nie jest źle”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race