Robert Kubica po dzisiejszym oficjalnym dniu testowym Formuły 1 na Hungaroringu powiedział, że odczucie z jazdy tegorocznym samochodem było fantastyczne, jednak jest zbyt wcześnie, aby rozmawiać o najbliższej przyszłości.

Polak po raz pierwszy od ponad sześciu lat wziął udział w oficjalnym dniu testowym F1. Za kierownicą Renault R.S.17 przejechał 142 okrążenia, czyli dwa dystanse Grand Prix Węgier, uzyskując w zestawieniu dnia czwarty czas – 1:18:572. Na stinty składały się zarówno krótkie, jak i długie przejazdy, a także sprawdzenie elementów aerodynamicznych.

Kubica tuż po testach stwierdził, że pojawienie się w samochodzie o tegorocznej specyfikacji było dla niego fantastyczną chwilą, lecz teraz należy poczekać na to, co się stanie w najbliższej przyszłości.

„Jazda [Renault] R.S.17 była dla mnie fantastycznym odczuciem, a ujrzenie tylu kibiców na torze było czymś wspaniałym, za co im dziękuję. Była to niesamowita podróż do tej chwili, w której odpowiedziałem sobie na wiele pytań” – powiedział Kubica.

„Dowiedziałem się wiele na temat najnowszej generacji samochodów, ponieważ jest wiele różnic pomiędzy obecnymi autami a pojazdami, którymi jeździłem w przeszłości. Samochód z pewnością jest szerszy niż wcześniej. Byłem w stanie stopniowo pracować nad programem zespołu i myślę, że odnotowałem spory postęp. Z pewnością moje zrozumienie na temat R.S.17 oraz tegorocznych opon jest znacznie większe. Po dniu dzisiejszym jest zbyt wcześnie, aby móc powiedzieć, jaki będzie następny krok. Na razie dziękuję wszystkim z Renault za to, że testy te były możliwe”.

Dyrektor sportowy Renault Alan Permane stwierdził, że zespół dzięki uwagom Kubicy był w stanie zebrać sporo cennych informacji na temat samochodu.

„Był to produktywny dzień, w którym przejechaliśmy dystans dwóch wyścigów grand prix. Pracowaliśmy nad kompleksowym programem, a Robert dał nam dużo cennych opinii. Nawet przy tak ekstremalnych temperaturach, z którymi musieliśmy zmierzyć się na torze, R.S.17 spisywał się bez zarzutu. W ciągu tych dwóch dni zebraliśmy dużą ilość informacji, dodając to do danych uzyskanych z wyścigu, więc mamy możliwość dalszej poprawy samochodu przed kolejnym Grand Prix po przerwie wakacyjnej”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Renault Sport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race