Brawn sfrustrowany sytuacją Alonso

Ross Brawn, podobnie jak większość kibiców Fernando Alonso, jest sfrustrowany faktem, iż Hiszpan nie posiada od pewnego czasu konkurencyjnego samochodu i nie jest w stanie zbliżyć się do czołówki.

Alonso, który od trzech sezonów jest związany z McLarenem, cierpiał z powodu zawodnej i mało wydajnej jednostki napędowej Hondy. W efekcie tego dwukrotny mistrz świata zazwyczaj zajmował miejsca w drugiej dziesiątce, jak również nie ukończył wielu wyścigów w wyniku awarii.

„Fernando jest wspaniałym kierowcą, jednym z najlepszych swojego pokolenia, ale cierpiał z powodu niekonkurencyjnego samochodu. Jest to dla nas coś niesamowicie frustrującego, zwłaszcza na naszej pozycji, ponieważ nie jest on w stanie ukazać swojego prawdziwego potencjału. To samochód jest główną wadą. Jeśli pojazd nie jest odpowiedni, talenty pokroju Alonso są marnowane” – powiedział Ross Brawn w rozmowie z The Telegraph.

Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 nie był również zaskoczony sytuacją, do której doszło pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem podczas wyścigu w Baku.

„Byłem zdziwiony tym, jak długo ta przyjaźń trwała. Zwykle przy tak intensywnym pojedynku, dochodzi do kłótni. Ostatecznie tak się stało. Widowisko jest jednak wspaniałe”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league