Szef ekipy Mercedesa Toto Wolff przyznał, że Valtteri Bottas staję się coraz silniejszym zawodnikiem z każdym kolejnym weekendem wyścigowym. Fin w tym sezonie znalazł się na podium więcej razy od swojego zespołowego partnera - Lewisa Hamiltona.

Bottas dołączył do Mercedesa na początku tego roku, kiedy Nico Rosberg zdecydował się odejść na sportową emeryturę po zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Fin od samego początku prezentował dobre tempo, a w dwóch ostatnich wyścigach zdobył więcej punktów od Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela. Teraz jego strata punktowa do Vettela to 35 punktów, a do Hamiltona tylko 15. Szef Mercedesa pochwalił postępy dokonane przez 27-latka.

„Valtteri z każdym kolejnym weekendem wyścigowym staję się coraz szybszy” – powiedział Wolff. „Po bardzo zaciętym wyścigu w Baku po prostu wsiadł do samochodu w Austrii i wykonał swoją pracę ze stoickim spokojem. Wiedział, że potrzebujemy pole position i zwycięstwa, dokonał tego w bardzo dobrym stylu. Krok po kroku staję się coraz szybszy, a wyniki mówią same za siebie”.

Pomimo świetnych wyników Bottasa w ostatnich wyścigach, problemy Lewisa Hamiltona i strata punktowa do Vettela nie pozwalają Wolffowi na całkowitą radość.

„Z punktu widzenia zespołu przyjeżdżamy do Silverstone z niedokończoną sprawą i musimy poprawić kilka obszarów, nawet pomimo zwycięstwa w Austrii. W Baku straciliśmy pewne zwycięstwo, a w Austrii kilka cennych punktów przez problemy ze skrzynią w samochodzie Lewisa. Teraz musimy mieć pewność, że to nie powtórzy się na Silverstone. Ten tor [Silverstone] bardzo pasuje do naszego samochodu, a kluczem do sukcesu jest dobra aerodynamika. Czekają nas niesamowite chwile, kiedy zobaczymy nowe konstrukcje sprzeciwiające się prawom fizyki na tych bardzo szybkich zakrętach. To będzie świetny weekend”.

Mercedes nie przegrał wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii od 2013 roku. W tym czasie trzykrotnie zwyciężał Lewis Hamilton (2014-2016) oraz Nico Rosberg, któremu udało się to raz (2013).

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race