Szef zespołu Mercedesa w Formule 1 Toto Wolff uważa, że podopieczny niemieckiej marki Esteban Ocon potrzebuje jeszcze kilku lat, zanim będzie gotowy na miejsce w czołowym zespole.

20-latek jest częścią programu rozwojowego Mercedesa i zadebiutował w Formule 1 w ubiegłym roku za kierownicą samochodu Manor, a w tym roku został zatrudniony przez Force India. Choć Francuz nie zdobył punktów tylko raz w dziewięciu tegorocznych wyścigach, według Wolffa musi on nabrać więcej doświadczenia, a czołowy zespół F1 nie jest miejscem na robienie błędów.

„Jest bardzo imponujący, ale potrzebuje jeszcze kilku lat” – powiedział Wolff przy okazji weekendu Grand Prix Austrii. „Jest bardzo młody, ma zaledwie 20 lat. Nie możemy sobie pozwolić na to, by robić przedszkole z zespołu Mercedesa”.

„Musi zaliczyć wszystkie możliwe przygody – stracić kilka przednich skrzydeł na starcie i zderzyć się ze swoim kolegą z ekipy. Ma przed sobą jasną przyszłość, ale doświadczenie jest dla nas kluczowe”.

Wolff dodał, że obecny kierowca ekipy Valtteri Bottas „zrobił wystarczająco dużo”, by zapewnić sobie przedłużenie kontraktu na sezon 2018, ale decyzja w tej sprawie nie zapadnie do czasu przerwy wakacyjnej.

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race