Vettel: Zabrakło mi jednego okrążenia

Sebastian Vettel powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 20 punktów nad Lewisem Hamiltonem. Niemiec uważa jednak, że mógł powalczyć o zwycięstwo w Grand Prix Austrii Formuły 1, gdyby dystans wyścigu był nieco dłuższy.

„Było bardzo blisko i powiedziano mi, że [Bottas] ma kłopoty” – powiedział po wyścigu Vettel, który zbliżył się do zwycięzcy Valtteriego Bottasa na pół sekundy, gdy ta dwójka przedzierała się pomiędzy wolniejszymi kierowcami. „Czułem się dużo lepiej w drugiej połowie wyścigu – na początku samochód nie dawał mi odpowiedniego wyczucia, ale na supermiękkich oponach wszystko się zmieniło”.

„Zmniejszałem stratę po trochu na każdym okrążeniu i byłem naprawdę blisko. Straciłem trochę za dublowanymi kierowcami, ale wydaje mi się, że zabrakło mi tylko jednego okrążenia, bo [Bottas] radził sobie coraz gorzej”.

Choć Bottas miał problemy z nadmierną degradacją supermiękkich opon Pirelli, pomiędzy pierwszą dwójką nie doszło do bezpośredniej walki i Fin musiał jedynie kontrolować tempo, by odnieść swoje drugie zwycięstwo w karierze.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league