Pérez: Ocon musi zrozumieć jak powinno się ścigać

Sergio Pérez w rozmowie z mediami przed Grand Prix Austrii przyznał, że Esteban Ocon musi przemyśleć swoje zachowanie na torze i zrozumieć jak powinno się ścigać fair.

Po bardzo napiętej końcówce wyścigu w Kanadzie, w której Pérez ostro bronił się przed atakami swojego zespołowego kolegi - Ocona, zawodnicy Force India zderzyli się ze sobą w trakcie wyścigu w Baku. Skutkowało to zniszczeniami w samochodzie Péreza, które wykluczyły go z walki o punkty oraz przebitą oponą w konstrukcji Ocona, który ostatecznie dojechał na szóstej pozycji. Przez ten incydent zespół Force India stracił bardzo dużo cennych punktów, a Meksykanin obwinia o to co się stało Francuza.

Pérez zapytany o to, czy zespół powinien wprowadzić polecenia zespołowe, odpowiedział krótko: „Nie, po prostu Esteban [Ocon] musi zrozumieć na czym tak naprawdę polegają wyścigi. Co oznacza jazda zespołowa, że trzeba atakować nie rozbijając innego samochodu” - zaznaczył.

„Moim zdaniem bardzo fajne jest to, że zespołowi koledzy mogą ze sobą walczyć, ale w trakcie ostrzejszego ścigania z samochodem z kierowcą z tego samego zespołu trzeba bardziej uważać. W ciągu czterech lat z Nico [Hülkenbergiem] nigdy nie miałem takiego problemu, a zawsze mieliśmy wolną rękę w kwestii podejmowania ryzyka, nie było żadnych poleceń zespołowych”.

Pérez odniósł się także do tego co wydarzyło się w Kanadzie: „Nie wiem czy był zły z powodu tego co wydarzyło się w Kanadzie, naprawdę nie mam pojęcia. Podczas wyścigu w Kanadzie zespół pozwolił nam się ścigać i robiliśmy to. W Baku po prostu broniłem swojej pozycji, tak jak robi to każdy kierowca w trakcie walki. To co się wydarzyło po restarcie było całkowicie nie do przyjęcia z punktu widzenia zespołu, to nie powinno się wydarzyć. Miałem już wielu partnerów zespołowych, rywalizacja była bardzo intensywna, ale coś takiego się nie zdarzało. Zostawiłem Estebanowi wystarczająco dużo miejsca, on był przede mną, więc nie wiem dlaczego to zrobił. Zrujnował wyścig sobie, mnie i całemu zespołowi, ale każdy odniósł się do tej sytuacji i nie mam wiele więcej do powiedzenia”.

Meksykanin powiedział jeszcze, że nie rozmawiał z Oconem od czasu wyścigu w Azerbejdżanie.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league