Toto Wolff twierdzi, że kontrowersje pomiędzy Sebastianem Vettelem, a Lewisem Hamiltonem to dla zespołu Mercedesa zamknięty rozdział. Teraz ekipa Mercedesa skupia się na kolejnych wyścigach i odebraniu Vettelowi prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

W poniedziałek FIA ponownie zbadała incydent pomiędzy Vettelem i Hamiltonem. Niemiec wziął na siebie pełną odpowiedzialność za to co się stało i przeprosił zarówno Lewisa Hamiltona, jak i wszystkie osoby oglądające ten wyścig. Po szczerych słowach Vettela, FIA zdecydowała się nie karać zawodnika Ferrari dodatkowymi sankcjami.

Wolff przed Grand Prix Austrii powiedział, że dla zespołu Mercedesa poniedziałkowe przesłuchanie było stresującą sytuacją, ale teraz patrzą przed siebie i ta sytuacja jest już zakończona.

„Każdy dobry sezon w Formule 1 odznacza się bardzo ciekawą rywalizacją” – powiedział Austriak. „W poprzednim roku walka o mistrzostwo pomiędzy Lewisem, a Nico [Rosbergiem] była fantastyczna. Teraz walczymy z Ferrari i dalsza część sezonu zapowiada się arcyciekawie. Od momentu, w którym to się zaczęło, było pewne, że zaostrzenie tej rywalizacji jest tylko kwestią czasu. Ten moment przyszedł w Baku, a wynik tego napięcia i stresu widzieliśmy w trakcie restartu wyścigu. Na szczęście to już historia, dla nas to po prostu zamknięty rozdział”.

Wolff przyznał także, że nie czuje urazy do zespołu Ferrari po wydarzeniach z poprzedniego wyścigu i cieszy się na zaciętą walkę o mistrzowski tytuł.

„Pomiędzy Mercedesem, a Ferrari panuje bardzo duży szacunek. To dwie symboliczne marki w Formule 1, które mają ten sam cel, chcą rozwijać ten sport, by był jeszcze lepszy i jeszcze ciekawszy. Nowi właściciele [Liberty Media] nie mogli sobie wyobrażać lepszego początku nowej ery w Formule 1 niż walczący o mistrzostwo Mercedes z Ferrari. Dodajmy do tego zespół Red Bulla i wszystko to sprawia, że Formuła 1 staje się wspaniałym spektaklem”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race