Abiteboul zaprzecza pogłoskom o udziale Kubicy w treningu na Monzy

Dyrektor zarządzający zespołu Renault Cyril Abiteboul uciął spekulacje, jakie pojawiły się w piątek rano, po tym jak jedna z irlandzkich stron podała informację o rzekomych planach udziału Roberta Kubicy podczas treningu do Grand Prix Włoch.

„Mogę zapewnić, że to nie nastąpi” – powiedział. „Nie wiem, skąd się te pogłoski biorą, ale są wyssane z palca. [Podczas testów w Walencji] mieliśmy dostępny samochód i zaproponowaliśmy Robertowi możliwość jazdy, ale nie mamy nic więcej w planach, poza przejazdem pokazowym w Goodwood, gdzie poprowadzi ten sam samochód E20”.

Według zdementowanych doniesień, Kubica miałby zastąpić podczas pierwszej sesji treningowej na Monzy Jolyona Palmera jako część rzekomego ultimatum postawionego brytyjskiemu kierowcy – jeśli nie poprawiłby on swoich rezultatów przez pięć najbliższych wyścigów, Kubica miałby otrzymać szansę poprowadzenia aktualnego samochodu F1.

Polak na początku miesiąca uczestniczył w testach zespołu Renault w Walencji, gdzie pokonał 115 okrążeń za kierownicą modelu E20 z 2012 roku i według nieoficjalnych doniesień był szybszy od kierowcy rozwojowego marki Siergieja Sirotkina.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league