Prost: Renault nie będzie w stanie zaoferować Alonso zwycięskiego samochodu

Alain Prost uważa, że zespół Renault nie przygotuje samochodu umożliwiającego na odniesienie potencjalnego sukcesu przez Fernando Alonso, który przymierzany jest do przejścia do francuskiej stajni.

Dla Alonso, który właśnie w barwach Renault sięgał po swoje dwa mistrzowskie tytuły, pod koniec obecnego sezonu wygasa obowiązujący kontrakt z McLarenem i już wcześniej zdążył on ostrzec, że odejdzie, jeśli zespół nie będzie w stanie wzbić się na szczyt.

Choć Renault wydaje się być zespołem z największymi szansami na pozyskanie Hiszpana na przyszły rok, Prost ostudził związane z tym emocje, przyznając, że zespół, który wciąż poszukuje swojego miejsca po powrocie rok temu do Formuły 1 jako zespół fabryczny, nie będzie w stanie dać Alonso to, czego pragnie.

„Fernando chce wygrywać wyścigi i sięgać po mistrzostwa. Nie sądzę, abyśmy mogli zaoferować mu samochód, w którym zostanie mistrzem świata w przyszłym roku – albo nawet też za dwa lata” – powiedział Prost w rozmowie ze Sky Sports News HQ.

Choć Renault potrafiło w tym sezonie zaliczyć kilka udanych występów, to nadal nie ma w tym regularności – francuski zespół zdobył do tej pory tylko 14 punktów, co przy 161 oczkach Mercedesa jest dosyć słabym wynikiem. To ma właśnie pokazywać, że ekipa z Enstone ma jeszcze długą drogę do przebycia.

„Musimy być bardzo realistyczni. Od niemal czterdziestu lat pracuję w tej branży i wiem, jak trudne może to być. Naprawdę powinniśmy być ostrożni. Chcemy dokonać postępu, jednak nie możemy stawiać sobie głupich celów tylko dlatego, że Fernando będzie tutaj”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league