Brawn: Vettel kluczem do sukcesu Ferrari

Ross Brawn pochwalił zaangażowanie się Sebastiana Vettela , który w tym sezonie toczy zacięty pojedynek z Lewisem Hamiltonem o zwycięstwa i mistrzowski tytuł.

Brawn, który był jednym z autorów sukcesu Michaela Schumachera jeszcze w czasach jego startów w Ferrari, obecnie pracuje z ramienia Liberty Media, odpowiadając za stronę sportową Formuły 1. Choć Brytyjczyk wcześniej przyznawał, że sporo należy zrobić, aby poprawić F1, obecna walka dwóch kierowców z dwóch różnych zespołów z pewnością poprawia całe widowisko.

„To, co robi Sebastian w czerwonym samochodzie, jest świetną reklamą dla Formuły 1. Większość kibiców chce widzieć zwycięski zespół Ferrari, a Sebastian jest kluczem do tego” – powiedział Brawn w rozmowie ze Sport Bild.

W tym sezonie Vettel i Hamilton dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, zaś jedno zwycięstwo przypadło Valtteriemu Bottasowi, dla którego był to pierwszy triumf w karierze w Formule 1. Zdaniem dr Helmuta Marko, w ostatecznym rozrachunku to Vettel ma większe predyspozycje do tego, aby sięgnąć na koniec sezonu po mistrzowski tytuł.

„Mercedes jeździ na limicie, zaś Sebastian najwyraźniej zawsze bezproblemowo znajdzie się na podium. Ferrari jest bardziej konsekwentne” – stwierdził Marko.

Po pięciu wyścigach tegorocznego sezonu Formuły 1 liderem klasyfikacji kierowców jest Vettel, który nad drugim Hamiltonem ma tylko sześć punktów przewagi.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league