Alonso: Indy 500 to większa szansa niż Monako

Fernando Alonso jest zdania, że start w wyścigu Indianapolis 500 za kierownicą samochodu będącego w stanie walczyć o zwycięstwo jest dla niego dużo większą szansą niż ściganie się McLarenem w Grand Prix Monako Formuły 1. 

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 ogłosił ostatnio, że nie wystartuje w zawodach w Monako aby zadebiutować w najbardziej prestiżowym wyścigu po drugiej stronie Atlantyku, jakim jest Indianapolis 500. Decyzja ta może być dla niektórych szokująca, głównie dzięki temu, że to właśnie w Monako, torze gdzie osiągi silnika nie są aż tak ważnym czynnikiem, McLaren będzie miał największe szanse na zaistnienie. Alonso zdaje sobie sprawę, że McLarenowi łatwiej będzie o punkty w księstwie niż gdziekolwiek indziej, ale nie na tyle, aby nie odpuścić tej rundy na rzecz Indy 500.

„Monako bezsprzecznie jest wyścigiem, do którego przygotowywałem się od początku sezonu, ponieważ nasz sprzęt zdecydowanie powinien być tam konkurencyjny” – powiedział Alonso. „Kolizja z Indy 500 jest dla nas zła wiadomością, ale generalnie i tak mam więcej do wygrania niż do stracenia. W Monako nawet jeżeli znajdziemy się w czołowej piątce, albo nawet trójce to OK, będzie to przyjemny wynik. Ale możliwość wygrania tego legendarnego wyścigu [Indy 500] jest zdecydowanie większa niż osiągnięcie jakiegokolwiek wyniku w Monako. Nie chodzi tutaj o to, że rezygnuję z Monako, ale o to, że wezmę udział w Indy 500 i jest to bardzo ważne. Będzie to wyjątkowy dzień w historii motorsportu, ponieważ McLaren-Honda będzie ścigał się w tym samym czasie na Indianapolis i w Monako”.

Hiszpan jest ponadto przekonany, że McLaren jest w stanie osiągnąć dobry wynik w Monako bez jego pomocy i wierzy w dobrą dyspozycję Stoffela Vandoorne i zastępującego go na tę rundę Jensona Buttona. 

„Jenson zna zespół, zna samochód - w Monako wykorzysta wszystko najlepiej jak będzie mógł. Możliwość zdobycia punktów jest tam naprawdę realna i jeżeli wszyscy wykonają odpowiednio swoją pracę to Jenson sobie poradzi, więc myślę, że możemy być szczęśliwi. Stoffel i tak zrobi wszystko co będzie mógł - mam nadzieję, ze zdobędziemy punkty. To wszystko zależy od wielu rzeczy, ponieważ Monako jest wyjątkowym wyścigiem. Uważam, że powinno być dobrze, a opuszczenie tej rundy nie powinno mieć większego wpływu na formę zespołu”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league