Problemy z układami napędowymi Hondy w samochodach Formuły 1 McLarena nie ustąpiły wraz z nadejściem nowego sezonu i kierowcy brytyjskiej ekipy nadal więcej czasu spędzają w garażach niż przejeżdżając kolejne okrążenia.

Jednostki napędowe Hondy miały już podczas trwającej pierwszej tury testów w Barcelonie dwie awarie. Szef projektu silników F1 Yusuke Hasegawa powiedział, że współczuje on kierowcom z powodu tego co muszą znosić.

„Oczywiście jesteśmy rozczarowani naszymi problemami, ale to testy i przykro nam, że kierowcy muszą przez to przechodzić. Musimy przede wszystkim dojść do przyczyny wczorajszych problemów. Ponieważ jej nie znamy, nie możemy powiedzieć, kiedy zostanie ona rozwiązana, ale zakładam że pozbędziemy się problemu do czasu wyścigu w Melbourne”.

Dyrektor wyścigowy McLarena Eric Boullier dodał, że napotkane problemy nie są niczym niespodziewanym, biorąc pod uwagę stopień modyfikacji silnika: „Mieliśmy wiele problemów, ale żaden nie wskazywał na wadę konstrukcyjną. Mamy nowy układ jednostki Hondy i kilka związanych z tym problemów, ale nic poważnego”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race