Były kierowca Formuły 1 Juan Pablo Montoya uważa, że Sebastian Vettel i Fernando Alonso są obecnie najlepszymi kierowcami w stawce.

Kolumbijczyk, który w czasie swojej kariery ścigał się z Alonso twierdzi, że to Hiszpan wraz z Vettelem są najbardziej kompletnymi zawodnikami w Formule 1. 41-latek docenia Hamiltona, jednak uważa że dopóki jeździ w najlepszym samochodzie, nie można w pełni ocenić jego potencjału.

Hamilton od czterech sezonów ściga się w dominującym Mercedesie, z którym dwa razy zdobył tytuł mistrzowski. Fernando Alonso od 2015 roku jeździ dla McLarena, który po ogromnych problemach w pierwszym sezonie z nowym silnikiem Hondy, regularnie notuje progres. Z kolei Sebastian Vettel, który zajął miejsce Hiszpana w Ferrari, po pierwszym udanym roku z nową stajnią zaliczył delikatny spadek formy, jednak dalej plasuje się w gronie najlepszych zawodników F1. Tak samo uważa Juan Pablo Montoya.

„Powiedziałbym że Vettel jest jednym z najbardziej kompletnych zawodników, podobnie jak Fernando” – mówił Kolumbijczyk. „Rywalizowałem z nim przez całą moją karierę. Myślę, że oni są obecnie najlepszymi kierowcami w stawce”.

„Uważam, że Lewis wykonuje naprawdę dobrą pracę, ale jeździ najlepszym samochodem. Bardzo łatwo sądzić, że kierowca w najszybszym aucie jest najlepszy. Jeśli jednak nie jeździłby Mercedesem, jak radziłby sobie na torze?” – pytał Montoya.

41-latek docenił także młodego Verstappena który przebojem wdarł się na sam szczyt listy najlepszych kierowców Formuły 1. Montoya uważa, że charakterystyczna agresywna jazda nastoletniego zawodnika Red Bulla jest tym, czego potrzebuje królowa motorsportu.

„Uważam, że Max jest naprawdę dobry. Ludzie o nim mówią, ponieważ wykonuje wiele manewrów na torze i jest agresywny. Czy popełnia błędy, będąc zbyt agresywnym? Pewnie. Śmieje się z tego i wie, że ludzie go przeklinają, ale z drugiej strony znajduje się na ustach wszystkich. To nie jest złe, sport potrzebuje tego typu podejścia” – zakończył Kolumbijczyk.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race