Dyrektor wykonawczy Mercedesa Toto Wolff powiedział, że nie martwi się przyszłymi relacjami między Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem pomimo kontrastowych osobowości.

W tym sezonie przed Valtterim Bottasem stać będzie spore zadanie, które polegać będzie przede wszystkim na udowodnieniu, że zasłużył on na miejsce w Mercedesie po ustąpieniu ubiegłorocznego mistrza świata Nico Rosberga. Punktem odniesienia będzie oczywiście Lewis Hamilton, który z pewnością zamierza walczyć o kolejny mistrzowski tytuł.

Wolff uważa jednak, że kierowcy jego zespołu będą prezentować solidną i jednakową formę w trakcie tegorocznych zmagań.

„Myślę, że równowaga pomiędzy Valtterim a Lewisem jest dobra. Ich osobowość mocno różni się od siebie, a dla nas ważne było, by zastąpić kimś Nico. Nico odgrywał ważną rolę w zespole, a Valtteri pasuje na jego miejsce. Wierzymy, że interakcje oraz relacje między dwoma kierowcami będą dobre. Szanują siebie nawzajem, a z tego co widziałem, Valtteri dobrze się dopasowuje” – powiedział Wolff dla strony internetowej Mercedes AMG F1.

Dyrektor wykonawczy Mercedesa przyznał również, że prace i przygotowania były niezwykle nerwowe, a to wszystko ze względu na ambitne cele postawione na ten sezon, jednak wszystko do tej pory szło zgodnie z planem.

„Ważne jest to, że nie było większej dramaturgii. Kiedy jednak ciśniesz, by poprawić wydajność, oczywiście robisz to niezwykle mocno, a te dni w pewnych obszarach w fabryce w Brackley oraz Brixworth są bardzo napięte. Chłopaki bardzo mocno pracują, by doprowadzić samochód oraz silnik do wyznaczonego celu wydajnościowego, który sami ustaliliśmy. Staramy się, by było to niezawodne, a potem składamy samochód w całość. To najbardziej pracowity okres w roku!” – dodał.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race