Prywatny sponsor Bottasa zapłaci więcej za miejsce na samochodach Mercedesa

Osobisty sponsor Valterriego Bottasa, czyli firma Wihuri, będzie płacić większą ilość pieniędzy za otrzymanie miejsca na samochodach Mercedesa. Do tej pory fiński koncern wspierał karierę Bottasa w Formule 1, będąc jego sponsorem także w Williamsie.

Antti Aarnio-Wihuri, który jest 76 letnim miliarderem i właścicielem koncernu przyznał, że zaczął wspierać Bottasa już od najmłodszych lat, kiedy ten ścigał się na gokartach.

„Ojciec Valtteriego prowadził firmę, która sprzątała nasze fabryki. Nie pamiętam dokładnie jaką kwotę dałem mu do ręki, ale było to pewnie około 400 marek fińskich” – powiedział.

W kolejnych latach Wihuri nadal sponsorował karierę Fina, wspierając go w każdej serii. Teraz zgodził się przenieść do Mercedesa, by nadal być prywatnym sponsorem Bottasa. Szef koncernu zapytany o negocjacje z Toto Wolffem, powiedział: „Nie, to nie były trudne negocjacje. Znam Toto [Wolffa] bardzo dobrze i szybko doszliśmy do porozumienia. On [Wolff] był przez bardzo długi czas związany z Williamsem, więc natychmiast osiągnęliśmy satysfakcjonujące dla obu stron rozwiązanie”.

Na pytanie czy teraz będzie płacić większe pieniądze za miejsce sponsorskie na samochodach Mercedesa, Aarnio-Wihuri odpowiedział krótko: „Oczywiście, że umowy się różnią, ale nie jest to duża różnica”.

76-latek jest także podekscytowany zmianami jakie czekają kierowców w nowym sezonie.

„Ten sezon z pewnością będzie bardzo interesujący. Nikt nie wie kto będzie dysponował najlepszym samochodem, kto będzie najbardziej konkurencyjny. Zmiany w regulaminie są bardzo duże i układ sił może się zmienić. Najważniejsze, że Valtteri jest w dobrym nastroju, od samego początku kariery w F1 chciał dostać zwycięski samochód i teraz ma okazję udowodnić wszystkim jak dobrym jest kierowcą. On [Bottas] już nie może się doczekać początku sezonu”.

Źródło: f1today.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league