Todt: Formuła 1 nie potrzebuje radykalnych zmian

Prezydent FIA Jean Todt zaprzeczył, jakoby Formuła 1 wymagałaby wprowadzenia gruntownych przemian w okresie, gdy właścicielem sportu będzie Liberty Media.

Niedawno amerykański koncern oświadczył, że zakończył proces przejęcia Formuły 1, powołując jednocześnie trzyosobową grupę w składzie Chase Carey, Ross Brawn i Sean Bratches, która ma zarządzać sportem. Jednocześnie poinformowano, że z dotychczas zajmowanego stanowiska odejdzie Bernie Ecclestone.

„[Ecclestone] zrobił wiele dla Formuły 1 – jednak również wiele dostał od sportu. Bernie to Bernie. Czasami można go uwielbiać, czasami można lubić go w mniejszym stopniu, jednak jego osiągnięcia są unikatowe. Mam nadzieję, że będzie miał okazję do tego, by zrobić inne, wspaniałe rzeczy. Mi się udało robić coś innego i liczę, że Bernie nadal będzie miał zdrowie i pasję, bo robić to samo” – powiedział Todt podczas kongresu SPOBIS w Düsseldorfie.

Prezydent FIA zaprzeczył jednak, że w świetle odejścia Ecclestone’a, Liberty Media będzie musiało dokonać gruntownych zmian.

„Myślę, że w tej chwili Formuła 1 jest świetna. Sport musi być nieprzewidywalny, a walka o tytuł [w sezonie 2016] trwała do ostatniego zakrętu. Jestem pewien, że Liberty Media da nam wgląd w inne formy komunikacji, które przyciągną do F1 nowych fanów”.

Todt stwierdził również, że dominacja Mercedesa od sezonu 2014 nie pokazuje, że struktura sportu ma fundamentalne problemy.

„W tej chwili [najlepszy] jest Mercedes, ale wcześniej byli nimi Red Bull, Ferrari, McLaren i Williams, a podobna sytuacja zachodzi również w innych dyscyplinach sportu, na przykład w lekkiej atletyce i piłce nożnej. Powinniśmy zatem pogratulować Mercedesowi osiągniętego sukcesu i liczyć tylko na to, że inni w jeszcze lepszym stopniu wykonają swoją pracę”.

Jeśli chodzi o tegoroczną zmianę przepisów technicznych, Todt stwierdził: „Oczekiwania są wysokie, jednak musimy poczekać do pierwszego wyścigu”.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league