Były kierowca Formuły 1, Mika Salo uważa, że Lewis Hamilton będzie niekwestionowanym numerem jeden w Mercedesie, jednak nie wyklucza zdobycia tytułu przez swojego rodaka, Valtteriego Bottasa.

Pięćdziesięcioletni Fin, który ścigał się w Formule 1 w latach 1994-2002, a jego najlepszym wynikiem była dziesiąta pozycja w sezonie 1999 przyznał, że decyzja Nico Rosberga o odejściu z królowej motorsportu była dla niego szokująca.

„Jeśli jesteś kierowcą wyścigowym, to jesteś kierowcą wyścigowym. Nic na to nie poradzisz” – mówił Salo. „Jestem bardzo zdziwiony jego decyzją. Ciężko wskazać przyczynę, tylko on ją zna. Może wiedział, że w 2017 roku Lewis będzie silniejszy, niż kiedykolwiek. Może trochę bał się walki. To bardzo męczące psychicznie”.

Pięćdziesięciolatek uważa, że nadchodzący sezon nie będzie łatwy dla Valtteriego Bottasa, który zmagać się będzie z szeregiem różnych przeciwności.

„Valtteri ma kontrakt tylko na jeden rok, co jest trochę dziwne” – kontynuował Salo. „Ma bardzo mało czasu na poznanie teamu, sposobu w jaki pracują. Kolejnym problemem jest Lewis: on jest oczywistym numerem jeden w teamie, a co więcej, jest wściekły z powodu przegrania tytułu w ubiegłym sezonie, więc zrobi wszystko, aby zdobyć go w tym roku”.

Fin uważa, że zespół nie będzie jednakowo traktował swoich kierowców.

„Nie wydaje mi się, by zawodnicy byli traktowani równo. W porządku, Mercedes przygotuje dwa dobre auta, ale jeśli pojawią się jakieś nowinki techniczne, te z pewnością powędrują do Lewisa”.

Były kierowca Ferrari, zapytany o to czy Bottas będzie w stanie walczyć o tytuł, odparł:

„Myślę, że tak. Może nie zrobi tego czystą prędkością, ale systematycznością – to może być niespodzianka dla Lewisa. Jego systematyczność była niewiarygodna, popełnił tylko kilka błędów, co jest normalne. W taki jednak sposób pokonuje swoich kolegów z zespołu, będąc po prostu konsekwentnym. Co weekend zdobywa jakieś punkty i nie wycofuje się z wyścigów. W taki sposób wygrywasz mistrzostwa”.

„Tak czy inaczej, ten rok ostatecznie nam powie, do czego zdolny jest Bottas w F1” - zakończył Mika Salo.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race