Max Verstappen powiedział, że jest absolutnie gotowy, by w sezonie 2017 powalczyć o mistrzowski tytuł.

Przez ostatnie trzy sezony w stawce Formuły 1 niepodzielnie rządził Mercedes, który wygrał praktycznie wszystko, co się dało, zaś konkurencyjne ekipy na przestrzeni tego okresu wyłącznie w pojedynczych przypadkach cieszyli się z sukcesu. W nadchodzącej kampanii może jednak dojść do małego przetasowania, głównie za sprawą wprowadzenia nowych przepisów technicznych, zgodnie z którymi samochody będą charakteryzować się agresywną aerodynamiką i szerszymi oponami Pirelli.

Wiele osób ze środowiska Formuły 1 jest zdania, że sezon 2017 jest najlepszą okazją dla Red Bulla i ich kierowców, by spróbować ponownie przejąć pałeczkę z rąk Mercedesa. Opinie dotyczące tego, który z zawodników austriackiej ekipy jest w stanie powalczyć o tytuł, są podzielone, jednak Max Verstappen uważa, że czuje się gotowy, by powalczyć o najwyższe laury w Formule 1.

„Czy jestem gotowy na tytuł? Absolutnie. Byłem już gotowy od mojego pierwszego wyścigu w 2015 roku w Toro Rosso” – powiedział Verstappen w rozmowie z holenderską gazetą De Telegraaf.

Talent Verstappena został szybko dostrzeżony między innymi przez szefostwo Red Bulla, który zdecydował się ściągnąć młodego jeszcze kierowcę do stajni z Milton Keynes, by partnerować Danielowi Ricciardo od Grand Prix Hiszpanii. To właśnie w tym wyścigu Holender odniósł zaskakujące zwycięstwo, a rezultaty oraz występy z dalszej części sezonu potwierdziły słuszność sprowadzenia tego kierowcy do Red Bulla.

„Kiedy jeździsz najlepszym samochodem, wyścigi stają się znacznie łatwiejsze. Gdybym już dysponował dobrym pojazdem, wiem, że na pewno sięgnąłbym po zwycięstwa. Ostatnie dwa sezony spędziłem ucząc się – mając jednocześnie wypadki, błędy i złe pit stopy. Kiedy jednak jesteś w najlepszym samochodzie, wiele problemów znika i wszystko staje się prostsze” – dodał.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race