Jenson Button uważa, że Formuła 1 może skorzystać na wprowadzeniu krótszych wyścigów, ponieważ przy obecnym formacie przyciągnięcie młodszych odbiorców jest bardzo trudne.

Średnio wyścig bez żadnych zakłóceń trwa około półtorej godziny i taka długość funkcjonuje już od jakiegoś czasu, ale przejęcie F1 przez Liberty Media zasugerowało, że sport może doczekać się wprowadzenia w życie kilku pomysłów mogących poprawić widowisko i zwiększyć globalny zasięg. Button podsunął jedną opcję, która może przyciągnąć nowych kibiców, dodając jednak, że idea ta może nie spodobać się obecnym fanom sportu, a chodzi o skrócenie dystansu wyścigu.

„Zawsze będą fani z 10- lub 20-letnim stażem, którzy oglądają całe grand prix, jednak musimy przyciągnąć młodszych kibiców. Trudno jest zaproponować im, by oglądali to przez długi czas. Jest to ciężka kwestia, ponieważ wyścigi Formuły 1 trwają przez półtorej godziny, a zmiana tego jest hańbą, ponieważ to jeden z filarów sportu. Myślę jednak, że musimy iść z duchem czasu, jeśli chcemy, by sport stał się istotny” – powiedział Button.

Brytyjczyk starał się wytłumaczyć swoje stanowisko w tej sprawie, próbując porównać Formułę 1 do innych sportów.

„Możliwości zwrócenia uwagi ludzi, w tym mojej, są mocno utrudnione. Krótkie wyścigi, krótkie dyscypliny są na topie. Ludzie uwielbiają na przykład sprint na torze lekkoatletycznym, ponieważ jest krótki – to przypływ energii, podczas gdy grand prix trwa przez półtorej godziny. Patrząc z kolei na baseball w Ameryce – to nie jest najbardziej ekscytujący sport, jednak za każdym razem, gdy na polu nic się nie dzieje, to gdzieś indziej coś się wydarzy. Tego właśnie potrzebujemy w Formule 1”.

Mistrz F1 z 2009 roku sądzi jednak, że Formuła 1 po przejęciu znajduje się w dobrych rękach Chase’a Carey’ego i Liberty Media.

„Na przestrzeni ostatnich lat sport ten był trudnym miejscem – kierowcy nie byli zadowoleni z tego, jak samochód się prowadzi albo nie byli zachwyceni przepisami. F1 wie jednak, że w przyszłym roku wiele ulega zmianie, więc to będzie fantastyczne. Dzięki nowym pomysłom i nowym właścicielom sytuacja będzie lepsza”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race