Bottas najszybszy na zakończenie przedsezonowych testów F1

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas okrążenia ostatniego dnia testów F1 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Na drugiej pozycji uplasował się Max Verstappen, który na wolniejszych oponach C4 stracił do Fina tylko 0,073 sekundy, a czołową trójkę uzupełnił Daniel Ricciardo, który – podobnie jak Bottas – skorzystał na najszybszej próbie z ogumienia C5 i miał 0,080 sek. straty.

Verstappen był bardzo bliski tego, by skończyć dzień na pierwszej pozycji. Holender pokonał serię przejazdów z coraz szybszym tempem, lecz na próbie, gdzie jechał po najlepszy czas dnia na oponach C4, zwolnił na kilkaset metrów przed linią mety.

Ricciardo, który był najszybszy o poranku, ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji. Po południu kierowcę Renault zamienił Esteban Ocon, który zakończył dzień z szóstym czasem, za Charlesem Leclerkiem i Lewisem Hamiltonem. Kierowcą z największym przebiegiem był dzisiaj Leclerc, który pokonał łącznie aż 181 okrążeń – prawie trzy dystanse wyścigu w Barcelonie.

Niewiele mniej zaliczyli Carlos Sainz Jr (163), który był ósmy, a także Daniił Kwiat (160). Kevin Magnussen, który zastąpił po południu Romaina Grosjeana, przejechał z kolei tylko 29 kółek i odnotował przedostatni czas. Przyczyną niskiego przebiegu zawodnika Haasa były problemy ze sprzęgłem.