Duet Ferrari najszybszy przed kwalifikacjami

Charles Leclerc i Sebastian Vettel zakończyli trzeci trening przed Grand Prix Meksyku Formuły 1 na dwóch pierwszych pozycjach, oddzieleni różnicą zaledwie 0,027 sekundy. Kierowcy Ferrari w końcówce godzinnej sesji poprawili rezultaty rywali z Mercedesa-AMG.

Podobnie jak poprzedniego dnia, trening rozpoczął się na wilgotnym torze i zawodnicy początkowo wyjechali na oponach przejściowych, które pozostały w użyciu aż do ostatniego kwadransa sesji. Leclerc ukończył swoje najszybsze okrążenie w czasie 1:16,145 już po wywieszeniu flagi w szachownicę i uplasował się przed swoim zespołowym kolegą. Trzeci był zwycięzca ostatniego wyścigu w Japonii Valtteri Bottas, który stracił 0,114 sekundy do Monakijczyka i pokonał swojego zespołowego kolegę Lewisa Hamiltona.

Carlos Sainz Jr uplasował się na piątej pozycji, przed Maxem Verstappenem – ubiegłoroczny zwycięzca nie przejechał czystego okrążenia w końcówce sesji i uplasował się tuż przed Pierrem Gaslym, który z powodu problemów żołądkowych wyjechał na tor z opóźnieniem. Francuz pojechał o 0,004 sekundy szybciej od Alexandra Albona, który musiał otrzymać nowe nadwozie po wypadku w drugim piątkowym treningu. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Lando Norris oraz ulubieniec lokalnej publiczności Sergio Pérez.

Robert Kubica zakończył sesję na 18. pozycji, przed dwójką kierowców Renault – zarówno Daniel Ricciardo jak i Nico Hülkenberg nie przejechali pomiarowych okrążeń z powodu problemów z układem chłodzenia.