Ferrari na czele ostatniego treningu

Czterokrotny mistrz świata kierowców Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas trzeciej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Kanady Formuły 1. Reprezentant Ferrari był szybszy od swojego zespołowego kolegi Charlesa Leclerca.

Kierowcy Ferrari okupowali szczyt tabeli wyników przez większość sesji, jedynie zmieniając się kolejnością po kolejnych symulacjach przejazdów kwalifikacyjnych. Ostatecznie lepszy czas 1:10,843 wykręcił Vettel, a Leclerc stracił do niego 0,139 sekundy.

Kolejne dwie pozycje zajęła dwójka Mercedesa – lider klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton był o 0,393 sekundy wolniejszy od Vettela, natomiast Valtteri Bottas stracił do najszybszego 0,688 sekundy. W jednej sekundzie straty zmieścił się jeszcze Max Verstappen, który uplasował się przed swoim kolegą z Red Bulla Pierrem Gaslym. Holender miał szansę na znacznie lepszy rezultat, lecz na swoim szybkim okrążeniu napotkał na wolniej jadącego Hamiltona i musiał zwolnić w ostatniej sekcji toru. Daniel Ricciardo był siódmy, przed Lando Norrisem, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili Sergio Perez i Daniił Kwiat.

Bohater lokalnej publiczności Lance Stroll nie ukończył pomiarowego okrążenia, po tym jak jego samochód zapalił się na wyjeździe z alei serwisowej. Zespół Racing Point podjął już wymianę modułu odzyskiwania energii kinetycznej MGU-K.