Charles Leclerc dopisał swoje nazwisko do listy zdobywców pole position w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Reprezentant Ferrari pokonał w kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu swojego zespołowego kolegę Sebastiana Vettela oraz aktualnego mistrza świata Lewisa Hamiltona.

Leclerc był najszybszy we wszystkich trzech segmentach kwalifikacji, a podczas finałowej części najpierw wyrównał dotychczasowy kwalifikacyjny rekord toru, a następnie poprawił go na 1:27,866. Po zepsuciu swojej pierwszej próby w sesji Q2, Vettel miał świeże opony tylko na jedno szybkie okrążenie w decydującym segmencie. Czterokrotny mistrz świata pokonał obu kierowców Mercedesa, lecz pojechał o 0,294 sekundy wolniej od swojego zespołowego kolegi.

O zaledwie 0,030 sekundy wolniej od drugiego z kierowców Ferrari pojechał Hamilton, który po raz pierwszy na torze w Bahrajnie pokonał w kwalifikacjach swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa. Max Verstappen, który również przejechał tylko jedno szybkie okrążenie, uplasował się na piątej pozycji, przed Kevinem Magnussenem i Carlosem Sainzem Jr., a stawkę sesji Q3 uzupełnili Romain Grosjean, Kimi Räikkönen i tegoroczny debiutant Lando Norris.

Tuż poza czołową dziesiątką uplasował się Daniel Ricciardo, któremu zabrakło zaledwie 0,017 sekundy, aby pozbawić Räikkönena awansu do Q3. Za Australijczykiem uplasował się tegoroczny debiutant Alexander Albon, a kolejne lokaty zajęli Pierre Gasly, Sergio Pérez i Daniił Kwiat. Poza sesję Q1 nie wyszli natomiast Antonio Giovinazzi, Nico Hülkenberg, Lance Stroll oraz dwójka kierowców Williamsa – George Russell i Robert Kubica, których dzieliło 0,040 sekundy.