Kimi Räikkönen uplasował się na szczycie tabeli z czasami po porannej sesji trzeciego dnia przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie.

Fin jako pierwszy w tym tygodniu przejechał okrążenie poniżej 1:18, wykorzystując w tym celu najbardziej miękkie z pięciu dostępnych mieszanek opon. Na pół godziny przed końcem wyprzedził tym samym swojego byłego zespołowego kolegę Sebastiana Vettela, który do uzyskania swojego czasu wykorzystał pośrednią mieszankę.

Trzeci w klasyfikacji był Nico Hülkenberg, który od rana jeździł bez użycia systemu redukcji docisku DRS. Renault postanowiło nie ryzykować powtórki awarii z poprzedniego dnia, kiedy to płat tylnego skrzydła oderwał się od samochodu Daniela Ricciardo.

Korzystając z pośredniej mieszanki, czwarty czas ustanowił Daniił Kwiat, który na krótko przed przerwą poprawił rezultat Maxa Verstappena. Szósty był testujący dla zespołu Haas Pietro Fittipaldi, który był sprawcą jedynej czerwonej flagi, gdy jego auto odmówiło posłuszeństwa w dziewiątym zakręcie. Stawkę uzupełnili Carlos Sainz Jr oraz Valtteri Bottas.

Do porannej sesji nie przystąpił zespół Williams, który dopiero o poranku zaczął składać swój tegoroczny samochód i może pojawić się na torze popołudniu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race