Max Verstappen uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej weekendu Grand Prix Meksyku Formuły 1. Kierowca Red Bull Racing był szybszy od swojego zespołowego kolegi Daniela Ricciardo i Carlosa Sainza Jr.

Holender przejechał swoje najszybsze okrążenie w czasie 1:16,656 na nieco ponad 20 minut przed końcem półtoragodzinnej sesji i pokonał Ricciardo różnicą 0,483 sekundy. Nieco wcześniej swoje najlepsze wyniki uzyskali kierowcy Renault – Sainz stracił 1,270 sekundy do najszybszego, natomiast Nico Hülkenberg był o 0,1 sekundy gorszy od swojego zespołowego kolegi.

Pierwsza czwórka najszybszych kierowców korzystała podczas sesji wyłącznie z hipermiękkich opon, w przeciwieństwie do kolejnych w tabeli reprezentantów Mercedesa i Ferrari, którzy po wypróbowaniu najszybszej mieszanki zmienili opony na ultramiękkie.

Lider klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton był piąty, ze stratą 1,419 sekundy do najszybszego i uplasował się przed swoim zespołowym kolegą Valtterim Bottasem, a ze stratą ponad dwóch sekund sesję zakończył lepszy z kierowców Ferrari Sebastian Vettel, za którym znalazł się zwycięzca ostatniego wyścigu w Austin Kimi Räikkönen. Brendon Hartley jako jedyny kierowca pierwszej dziesiątki jeździł tylko na oponach ultramiękkich i był szybszy od występującego gościnnie Nicholasa Latifiego, a tuż poza pierwszą połową stawki uplasował się bohater lokalnej publiczności Sergio Pérez.