Räikkönen najszybszy pierwszego dnia testów

Kimi Räikkönen uzyskał najlepszy czas wtorkowych testów Pirelli na torze Yas Marina. Dziewiąte miejsce w tabeli wyników uzyskał Robert Kubica.

Räikkönen ustanowił swój najlepszy rezultat 1:37,768 na mających zadebiutować w przyszłym sezonie hipermiękkich oponach. Czas Fina był o 0,298 sekundy lepszy od tego odnotowanego przez Daniela Ricciardo.

Kierowca Ferrari przejechał 99 okrążeń i nie powróci już w tym roku za kierownicę swojego samochodu, bowiem ostatniego dnia testów jeździć będzie Sebastian Vettel.

Wszyscy aktualni kierowcy wyścigowi sprawdzili nowe opony na przyszły sezon, które mają być o jeden stopień bardziej miękkie od dotychczasowych.

Tegoroczny mistrz świata Lewis Hamilton zanotował trzeci czas, z wynikiem o 0,782 sekundy gorszym od Räikkönena. Brytyjczyk przejechał jednak imponujące 136 okrążeń. Czwarty wynik należał do Romaina Grosjeana, który uplasował się przed Fernando Alonso. Ten ostatni wywołał czerwoną flagę podczas porannej sesji, po tym jak uderzył w barierę i uszkodził swoje przednie skrzydło. Hiszpan powrócił jednak na tor i zdążył przejechać 111 okrążeń.

Szósty był Nico Hülkenberg w Renault, za którym uplasował się podopieczny Force India Nikita Mazepin.

Robert Kubica bez przeszkód pokonał 100 okrążeń, a jego wynik 1:41,296 uplasował go na dziewiątym miejscu, o 1,2 sekundy za etatowym kierowcą ekipy Lancem Strollem. Uważa się jednak, że ta dwójka kierowców realizowała różne programy, a Kubica dostanie okazję na uzyskanie szybkich czasów podczas środowych jazd.

Dziesiąte miejsce zajął Sean Gelael za kierownicą Force India, a klasyfikację uzupełnili Marcus Ericsson w Sauberze oraz Oliver Turvey w drugim McLarenie. Brytyjski zespół jako jedyny mógł wystawić w teście dwa samochody, z uwagi na odwołanie zaplanowanego wcześniej testu w Brazylii.