Racing Point zmieni nazwę przed przyszłym sezonem

Racing Point zmieni nazwę przed przyszłym sezonem Racing Point

Szef zespołu Racing Point Otmar Szafnauer potwierdził, że nazwa jego ekipy ulegnie zmianie jeszcze przed startem kolejnego sezonu Formuły 1.

Na prowizorycznej liście startowej przyszłorocznych mistrzostw znalazła się nazwa Racing Point jako zespół i konstruktor, lecz jest to tymczasowe, ponieważ stajnia z Silverstone wciąż przechodzi przemianę po wykupieniu Force India przez konsorcjum, na czele którego stoi Lawrence Stroll. Podczas Grand Prix Belgii zespół wystąpił pod nazwą Racing Point jako nowy uczestnik, tracąc poprzednio zdobyte punkty.

Teraz wiadomo, że wykorzystanie określenia Racing Point było jedynie tymczasowym zabiegiem, zaś teraz trwają obecnie prace nad wymyśleniem nowej nazwy.

„To tylko symbol zastępczy wskazujący przyszłe zmiany, które będą miały miejsce i zostaną ogłoszone przed sezonem 2019” – powiedział Szafnauer w rozmowie z Motorsport.com.

Dzięki nowym przepisom, zmiana nazwy zespołu oraz podwozia jest prostsza niż wcześniej, ponieważ ekipy nie muszą otrzymać w tym celu zgody Komisji F1, czyli między innymi poparcia swoich rywali. Teraz wystarczy złożyć wniosek do FIA i postępować zgodnie z wyznaczoną procedurą.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka