Wietnam dołączy do kalendarza Formuły 1 w 2020 roku

Wietnam dołączy do kalendarza Formuły 1 w 2020 roku Pirelli

Właściciele Formuły 1 ogłosili oficjalnie podpisanie kontraktu na organizację Grand Prix Wietnamu, które od 2020 roku będzie odbywać się na ulicach stolicy kraju Hanoi.

„Mamy przyjemność ogłosić, że Hanoi będzie gościć Grand Prix Formuły 1” – powiedział szef serii Chase Carey. „Od kiedy [Liberty] związało się ze sportem w 2017 roku, mówiliśmy o tworzeniu nowych lokalizacji i rozszerzeniu zasięgu Formuły 1, a Grand Prix Wietnamu jest realizacją tych ambicji”.

„Cieszymy się z bycia w Hanoi, jednym z obecnie najbardziej ekscytujących miast świata, z bogatą historią oraz niesamowitą przyszłością. To doskonałe miejsce na wyścigi Grand Prix i nie mogę się doczekać, aż stanie się to klejnot w kalendarzu F1”.

Nowy tor uliczny będzie mieć długość 5,565 km: „Nasz zespół współpracował z miastem oraz promotorem nad stworzeniem toru, który nie tylko przetestuje umiejętności kierowców, ale również zapewni fanom wyścigowy spektakl. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć samochody F1 pędzące po ulicach tego wspaniałego miasta w 2020 roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka