Russell odrzucił propozycję występu w treningu F1

Russell odrzucił propozycję występu w treningu F1 Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 2 George Russell odrzucił propozycję wzięcia udziału w sesji treningowej Formuły 1 na torze Monza wraz z zespołem Force India.

„Miałem wystąpić w pierwszym treningu dla Force India” – powiedział junior Mercedesa. „Ze względu na zaciętą walkę o tytuł, woleliśmy skupić się na F2. Życie snem F1 może być tak rozpraszające, że zapomina się o priorytetach, czyli w moim przypadku F2”.

„Nie wiem czy będę miał jeszcze w tym sezonie szansę na występ w treningu, ale uważam, że Mercedes chce dla mnie jak najlepiej i wierzę, że robią wszystko, aby zapewnić mi przyszłość w F1”.

Brytyjczyk ma 22 punkty przewagi nad swoim rodakiem Lando Norrisem. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy w Soczi oraz Yas Marina.

Szef programu wyścigowego Mercedesa Toto Wolff skomentował: „To był jego wybór. Uznał, że przejechanie treningu w aucie F1 będzie rozpraszające. Myślę, że to rozsądne, że wolał się skoncentrować na swojej obecnej pracy w F2”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka