F1 rozłoży w czasie wprowadzenie limitu budżetowego

F1 rozłoży w czasie wprowadzenie limitu budżetowego Pirelli

Właściciele Formuły 1 Liberty Media zadecydowali o tym, że planowany limit budżetowy w wysokości 150 milionów dolarów będzie mieć zastosowanie później niż planowano, a towarzyszyć temu będą dwa dodatkowe etapy.

Według nowego planu, w 2021 roku zostanie wprowadzony limit w wysokości 200 milionów, który następnego roku będzie wynosić 175 milionów, a w 2022 roku dojdzie do planowanego poziomu 150 milionów – kwota limitu będzie dostosowywana do inflacji.

Dyrektor ds. sportowych F1 Ross Brawn stwierdził niedawno, że już od przyszłego roku seria będzie sprawdzać w działaniu mechanizmy kontroli wydatków, aby w chwili wprowadzenia limitu budżetowego w systemie nie znajdowały się luki.

Niektóre istotne kwestie wciąż wymagają ustalenia – na przykład jakie konsekwencje poniesie zespół, który przekroczy dozwolony limit.

„To, co próbuje się osiągnąć w tym sporcie jest kluczowe dla przetrwania pewnych zespołów” – powiedziała zastępca szefa zespołu Williams Claire Williams podczas niedawnego Grand Prix Wielkiej Brytanii. „Skala wyzwania nie powinna być lekceważona, ze względu na okoliczności panujące w ostatnich latach. Zespoły takie jak nasz mają bardzo trudne zadanie i nie można bagatelizować wpływu zmian regulaminowych na sezon 2021”.

Szef McLaren Racing Zak Brown dodał: “Do tego momentu będzie niemożliwe rywalizować z Mercedesem i Ferrari. Gdybyśmy mieli budżet ich rozmiarów, robilibyśmy to samo i wykonują znakomitą robotę, ale wydają przy tym znacznie więcej niż reszta z nas, korzystają też na posiadaniu zespołów partnerskich”.

Źródło: racefans.net

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka