Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Singapuru

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Singapuru Pirelli

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia na zbliżający się weekend wyścigowy w Singapurze. Tym razem Ferrari zdecydowało się na bardziej agresywną strategię w porównaniu do Mercedesa.

Podczas nocnych zmagań na Marina Bay, kierowcy będą mogli skorzystać po raz trzeci w tym sezonie z hipermiękkich opon. Wcześniej ta mieszanka pojawiała się w Monako oraz Kanadzie. Co więcej, jednocześnie włoski producent opon przywiezie ogumienie ultramiękkie oraz miękkie, pomijając supermiękką mieszankę.

Jeśli chodzi o dwa najmocniejsze zespoły, Ferrari zdecydowało się na agresywne podejście, wybierając Sebastianowi Vettelowi oraz Kimiemu Räikkönenowi aż 9 kompletów hipermiękkich opon, 3 zestawy ultramiękkiego ogumienia i tylko jeden obowiązkowy komplet miękkiej mieszanki. Mercedes z kolei obrał przeciwną strategię – zarówno Lewis Hamilton, jak i Valtteri Bottas, będą mieć do dyspozycji odpowiednio: 6 zestawów hipermiękkich, 4 komplety ultramiękkich i 3 zestawy miękkich opon.

Wśród zespołów środka stawki zauważyć można tendencję do postawienia na bardziej miękkie opony. Najwięcej (9) kompletów hipermiękkiego ogumienia będą mieć Haas oraz Racing Point Force India, podczas gdy Renault, Toro Rosso, Sauber i McLaren otrzymają o jeden zestaw tej mieszanki mniej. Kierowcy Red Bulla i Williamsa będą mieć do dyspozycji 7 kompletów najbardziej miękkiego ogumienia. To sprawia, że Mercedes spośród wszystkich ekip będzie miał najmniej hipermiękkich opon.

Wyścig o Grand Prix Singapuru odbędzie się 16 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka